8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Ludzie znamy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za maksymalnej dozie gazu i dieta uboga w zyski oraz warzywa nie wróżą nic pięknego. Składniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Stanowi chociaż niemało praktycznych, i zarazem efektywnych kroków pozwalających uniknąć tegoż ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, jakie warto spożywać, by uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w końca zmniejszenia za wysokiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki ogromnej zawartości potasu. Znajduje się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zawartemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze nagle się obniży. Banany można jeść jako dorosłą przekąskę lub dodać je do jogurtu albo do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z surowym miąższem zawierają potas, identycznie jak pomidory i banany. Mają też witaminę C, która wspomaga jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zapotrzebowania na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia że posłużyć w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Skutek w budowie obniżenia ciśnienia można spojrzeć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to głęboko trwały owoc, który można jeść na surowo lub pić w budowy soku. Którekolwiek z poszukiwań wykazało, że picie filiżanki soku z granatu choć raz dziennie przez cztery tygodnie że posłużyć w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu może stanowić element całego śniadania. Myśl jednak, by sprawdzić zawartość cukru, że kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może popsuć dobroczynny wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten tropikalny owoc obniżający ciśnienie ma tradycyjne rozwiązanie dla dziewczyn zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas również różny punkt o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u głów z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej powierzchnie brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zapotrzebowania na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla głów na diecie obniżającej ciśnienie świetną opcją dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych efektów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie zakończone w Finlandii wskazuje, że piękna zawartość likopenu, czyli karotenoidu zawartego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie przedstawione w czasopiśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u głów z dużym szczeblem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma wielką część wody dzięki czemu korzystnie wpływa na głowy z podniesionym ciśnieniem farbie bądź z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może zarówno zapobiegać wzrostowi ciśnienia u głów z dobrym ciśnieniem krwi.

Ponadto skutek ten ma L-cytrulinę, która ułatwia regulację ciśnienia tętniczego dodatkowo je odbiera. Wśród tego aminokwasy ujęte w owocach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane wyciągi z efektów oraz warzyw. Lub jest uzupełnienie bowiem ważniejszego w utrzymaniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o